Strona główna > Inne > Samolubny kod

Samolubny kod

Samolubny kod czy klasa. Początek tutaj, a reszta jest luźnym komentarzem do tego.

Jest to ciekawe przedstawienie życia kodu w ujęciu teorii próbującej objaśnić szerzenie się idei (jak w skrócie można potraktować to co się kryje za słowem mem).
Sama teoria (jak dla mnie) wydaję się dość abstrakcyjna, jednak próba pokazania jej przez pryzmat tworzenia kodu daje fajne przemyślenia. Można spróbować wyciągnąć jakieś wnioski, zastanowić się dlaczego niektóre, wydawałoby się, wartościowe kawałki kodu nie cieszą się uznaniem. Podczas gdy inne, pośredniej jakości, są aż nadto rozpowszechnione. „Kawałek kodu” nie jest tu tylko dosłownie paroma linijkami kodu, ale może być to także biblioteka, aplikacja czy sposób pisania go.

Tak ujęty temat, może być pomocny w naszym codziennym kodowaniu. Poprzez szukanie odpowiedzi na pytania typu: Jak sprawić aby niektóre rozwiązania łatwiej infekowały nieświadomych tego programistów ;-), podczas gdy inne były wypierane?. Albo co trzeba zrobić aby biblioteka, którą tworzymy, trafiła pod „strzechy” (lub odwracając: którą bibliotekę wybrać do nauki, aby nie zmarnować zainwestowanego w nią czasu).

Może powiedzieć, że są to rady powtarzane gdzie indziej. Jednak pozwala to jeszcze raz spojrzeć na nie, w trochę inny sposób, i tym samym łatwiej jej zapamiętać (pozwolić się szerzyć nim :D). Na koniec przewrotne stwierdzenie. Każdy pewnie chciałby żeby jego kod miał szanse przeżyć, rozmnożyć się i stać się tak popularny jak „kopiuj-wklej”. A zapewne jest o wiele więcej naszego kodu, któremu nie chcielibyśmy dać takiej możliwości :D.

Reklamy
Kategorie:Inne Tagi:
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: